Jump to content
Capolinea | Yenilikçi Bilgi Veritabanı
Sign in to follow this  
Tayfun

Hızlı Seo Taktikleri İle Başarıya Ulaşmak

Recommended Posts

Hızlı Seo Taktikleri İle Başarıya Ulaşmak             

Arama motoru uyumlu özgün içerikler yazmakla ilgili süreçleri birçoğumuz bilmekteyiz. Rakip firmalarla mesafe oluşturmaya hepimizin ihtiyacı vardır. Bu mesafeyi oluşturabilirsek aramalarda web sayfamız üst sıralarda yer alabilir. Bu yazımızla size önemli arama motoru optimizasyon teknikleri hakkındaki süreçle ilgili bilgi vereceğim. Hem de bu vermiş olduğum teknik bilgilerin hiçbirisi yanlış bir yönteme başvurmamanıza ve arama motorları ile sorun yaşamamanıza fırsat veren tekniklerdir diyebilirim.

Web Siteniz Güncel Olmalıdır             

Web sayfanızın hedeflemiş olduğu sektörü ya da hedef müşteri kitlenizin ilgilenmiş oldukları alanları iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Hedef kitlenizde düzenli olarak araştırma yapmanı gerekmektedir. Eğer bu şekilde yapmış olursanız yapılan değişikliklerden ve yeni oluşumlardan ilk siz haberdar olmuş olursunuz. Hal böyle olunca da rakip firmalardan önce, değişimlerden ilk siz haber almış olup, gerekli çözümleri siz üretip, gözde web sitesi durumuna gelirsiniz. Seo açısından bu durum oldukça önemlidir.

Web Sayfanız Çabuk Açılır Düzeyde Olmalıdır             

Web sayfanız tıklanmalarda ne kadar çabuk açılırsa, başarı o denli yakın olur size. İnsanlar yavaş açılan sayfalarda vakit geçirmeyi sevmezler, aksine o sayfalardan uzak dururlar. Web sayfanız yeterli açılma hızında olursa bu kullanıcıların hoşuna gider ve web sayfanızda daha fazla zaman geçirmelerine olanak sağlamış olursunuz.

Url Kısmında Anahtar Kelime Geçmelidir             

Karmaşık ve iç içe olan arama motoru uyumlu kelimelerden uzak durmanız gerekmektedir. Kısa ve öz url kısmında kullanacağınız kelimeleri tercih etmelisiniz. Web sayfanıza bir saygınlık kazandırmak istiyorsanız, bu yöntemi çoğu kez gözden geçirmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Sitenizin Url Kısmında Tire Kullanmalısınız             

Web sitenize url link oluşturduğunuz durumlarda, tire yerine alt tire kullanmak Google tarafından sevilmeyecek bir davranıştır. Web sitenizin hızlı olmasını da engelleyecek bir yöntemdir. Belirtmiş olduğumuz bu yöntemi kullanmaktan uzak durursanız, arama motorları tarafından da artı bir puan almış olacaksanız.

Web Yönetim Araçlarına Başvurmalısınız             

Web sitelerimiz için en önemli konu arama motorlarıdır diyebiliriz. Nedeni ise arama motorlarında ön sıralarda bilinirliğimizi korumaktır. Bu sebeplerden ötürü, bize yanlışlarımızı bildirecek, düzeltmemize olanak sağlayacak araçlar arama motorlarına ait olan web site yönetim araçlarıdır diyebiliriz. Yandex web yönetim araçları, Google web yönetim araçları, Bing web yönetim araçları, Yahoo web yönetim araçlarındaki süreçleri web sayfamıza uyguladığımız takdirde, rakiplerimize karşı başarılı olmak kaçınılmazdır.

Web Sitemize Ulaşım Kolay Olmalıdır             

Üstte belirtmiş olduğumuz maddeler tamamı ile uygulandığı takdirde rakiplerimizin rahat bir şekilde önünde olacağımız sorgusuz ortaya çıkacaktır. Son bir teknik bilgi daha vermek gerekirse, rakip şirketlerin web sitelerini kontrol edip ne gibi eksiklikler olduğunun analizini yaparak, kendi web sayfamızda eksileri artıya çevirerek maksimum faydaya ulaşmış oluruz.

Tüm hakları capolinea.org'a aittir, izinsiz yayınlanamaz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×